بهترین کتاب برای هدیه به معلم و استاد

انتخاب هدیه برای معلم یا استاد، یکی از چالشهای سختی است که ما چندین بار در طول زندگی تحصیلی خود با آن روبرو شده ایم. هدایای زیادی وجود دارند که ما میتوانیم به معلم و یا استادمان هدیه کنیم. اما نکته ی حائز اهمیت این است که ما باید شأن و جایگاه معلم را نیز در هنگام خرید هدیه در نظر بگیریم. با توجه به وجهه ی علمی و فرهنگی اساتید و معلمان در جامعه، کتاب، هدیه ای ارزشمند جهت هدیه کردن است. در این نوشته به چند عنوان کتاب که با توجه به تجربه ی سالیان گذشته ما به استادان و معلمان اهدا میشود اشاره می کنیم:

هدیه دیوان حافظ به استاد و معلم

هدیه دیوان حافظ به معلم میتواند اولویت اول باشد. چرا که حافظ شیرازی از جمله شاعرانی است که رد پای اشعار او را در جای جای زندگی ما ایرانیان می‌توان یافت. بسیاری از اشعار حافظ به صورت ترانه و آهنگ توسط خوانندگان در تلویزیون و یا به صورت سی دی و دی وی دی منتشر می‌شود. از جشن های باستانی ما -از عید نوروز به عنوان مهمترین آنها که بگذریم- شب یلدا است. فال دیوان حافظ جزئی جدایی ناپذیر در سفره شب یلداست.

ديوان حافظ وزيري جعبه دار چرم جعبه لپ تاپي پلاك رنگي(كد 199)

 هدیه شاهنامه فردوسی به معلم و استاد

اولویت دوم جهت هدیه به اساتید و معلمان شاهنامه فردوسی است. شاعران بسیاری قبل و بعد از فردوسی شعر سروده‌اند ولی هیچ یک در جایگاه فردوسی قرار نگرفته‌اند. در روزگاری که سیطره زبان و ادبیات عربی می‌رفت تا زبان فارسی را به فراموشی بسپارد، حکیم ابوالقاسم فردوسی با اثر جاودانه‌اش شاهنامه به مقابله با زوال زبان و ادبیات فارسی برخاست.

هدیه مثنوی معنوی به استاد و معلم

مولانا در این اثر جاودان با جهان‌بینی عرفانی که خاص اوست، در تعلیم راه‌های رسیدن به خدا و شناخت خود می‌کوشد. وجه تمایز مثنوی معنوی با سایر مثنوی‌ها، شیوه بیان سلیس و روان آن است. مولانا با استفاده از تمثیل داستانهایی از پیامبران، پادشاهان، چوپانان و حتی حیوانات حکایت می‌کند.

هر یک از این حکایت ها داستانی آموزنده است که انسان می‌تواند از آن در جهت تعالی خود و جامعه بهره ببرد. در عین حال ادبیات غنی موجود در مثنوی می‌تواند کمک شایانی به غنای ادبی فرد کند.

هدیه کتابهای دیگر

ما در انتشارات هلیا انواع بسیار دیگری از کتب نفیس را که مناسب هدیه به معلم و استاد است ارائه میکنیم. به صفحه کتابهای نفیس ما وارد شوید و کتابهای دیگر را مشاهده بفرمایید.

سوالات متداول

پر فروشترین کتاب برای هدیه به استاد و معلم دیوان حافظ، شاهنامه فردوسی و مثنوی معنوی است.

بله در صورت درخواست میتوان یک صفحه به اول کتاب اضافه یا از کارت پستال همراه با کتاب استفاده کرد.